STUDENTICE/STUDENTI S INVALIDITETOM:
Studentice/studenti s invaliditetom

Fakultet svim svojim studentima/icama nastoji osigurati jednake mogućnosti studiranja. Interese studenata/ica s invaliditetom štite tri koordinatora na Fakultetu, kontakt osoba za studente/ice s invaliditetom te Ured za studente/ice s invaliditetom Sveučilišta u Zagrebu. Studenti/ce mogu pomoći kolegama s invaliditetom kroz kolegij "Vršnjačka potpora studentima s invaliditetom".

Kontakt podaci koordinatora Fakulteta za studente s invaliditetom


Na Pravnom fakultetu u Zagrebu djeluju tri koordinatora/ice za studente s invaliditetom, uz kontakt podatke kako slijedi:

  • za Studij socijalnoga rada, koordinatorica je prof. dr. sc. Kristina Urbanc
    konzultacije uz prethodnu najavu e-mailom, zbog korištenja slobodne studijske godine
  • za Integrirani studij prava, koordinatorica je prof. dr. sc. Irena Majstorović
    konzultacije uz prethodnu najavu e-mailom, srijedom od 9 do 10.30 sati, Trg Republike Hrvatske 3, soba 28 (drugi kat lijevo), uz mogućnost održavanja konzultacija u prizemlju zgrade
  • za Studij javne uprave i Porezni studij, koordinator je doc. dr. sc. Teo Giljević 
    konzultacije četvrtkom od 11,30-do 13 sati uz prethodnu najavu, Gundulićeva 10, soba 3b
     

Kontakt osoba za studente s invaliditetom je gospođa Sanja Storjak, djelatnica Studentske referade, Trg Republike Hrvatske 3, e-mail: sanja.storjak@pravo.hr.

 

Za pojedinosti oko dostupne literature, upućujemo Vas na voditeljicu Biblioteke Pravnoga fakulteta, dr. sc. Andreu Horić, u radno vrijeme Biblioteke.

 


 


Projekt "Iskustvo zlata vrijedi" - link

Poslovni dnevnik i Večernji list i ove godine organiziraju projekt Iskustvo zlata vrijedi, putem kojega spajaju partnere poslodavce sa studentima s invaliditetom i studentima slabijega materijalnog statusa. Cilj projekta je omogućavanje prakse radi lakšega zapošljavanja u budućnosti. U natječaju Iskustvo zlata vrijedi 2019. mogu sudjelovati studenti s invaliditetom i studenti slabijega materijalnoga statusa. Studenti se mogu prijaviti ovdje, a uz osobne podatke, prijavna dokumentacija mora sadržavati motivacijsko pismo, životopis i dokaz o invalidnosti ili socijalnoj ugroženosti.

Prijave traju do 28. ožujka 2019.

Prijavljeni studenti s invaliditetom bit će podvrgnuti provjeri Zavoda za vještačenje, profesionalnu rehabilitaciju i zapošljavanje osoba s invaliditetom kako bi se utvrdilo udovoljavaju li odredbama Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (NN 157/13 i NN 152/14) odnosno Pravilnika o utvrđivanju kvote zapošljavanja osoba s invaliditetom.

Studentska praksa osigurava se određenom broju studenata, ovisno o broju uključenih partnerskih tvrtki; svaka partnerska tvrtka mora osigurati praksu za jednog studenta u trajanju minimalno jedan mjesec. Ovisno o potrebama i mogućnostima, jedna partnerska tvrtka može osigurati praksu za dva ili više studenata te u trajanju dužem od mjesec dana.

Na završnom događanju u travnju predstavnici partnerskih tvrtki upoznat će se sa studentima koji su im dodijeljeni (odabir studenata i spajanje s partnerskim tvrtkama ovisno o fakultetu na kojem se student školuje, obavlja Stručna komisija Organizatora).

Vrijeme obavljanja prakse dogovorno utvrđuju student i partner poslodavac, a praksa mora biti odrađena do kraja 2019. godine.

Do sada je kroz projekt omogućena radna praksa za više od stotinu studenata s invaliditetom te studenata slabijega materijalnog statusa, od kojih je više od desetoro ostvarilo i stalni posao u istoj tvrtki.

Kao i proteklih godina, Poslovni dnevnik i Večernji list žele svima kojima život nije pružio jednaku startnu poziciju pomoći da se lakše uključe na tržište rada te jednog dana ravnopravno sudjeluju u tržišnoj utakmici.

Uvjete natječaja pročitajte ovdje.

Popis obavijesti